Miroslav 'Mirda' Svoboda, OK1IRY
 Dnešní datum: 19. 01. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   
  Seznam rubrik
dot APRS
dot Hamware
dot QTH

  Menu
e-mail Pošlete e-mail z webu        Mail me from the web

  Nejčtenějších 15 článků
  Rozšířené vyhledávání

  Contest

MOON contest

Ubytování větších skupinChataUbytování StrmilovKomorníkČeská KanadaChata Česká KanadaPenzion KunžakRybolovKunžakPenzion Jižní ČechyJižní ČechyChata rybníkaPenzion

    Počet zobrazených článků: 6 (z celkem 6 nalezených)    

Meteorologická radarová data na desktopu
(Mirek OK1IRY, APRS, 14.11.2006)
česky

      Možná, že to znáte - zapnete rádio a po několika málo minutách jste okolnostmi přinuceni předat QAZ. Pak není od věci si zjistit, jaký že je trend počasí, jak dlouho bude bouřka trvat či jakého je rozsahu. Nápomocen bude Český hydrometeorologický ústav, který vystavuje na svém webu aktuální radarové snímky oblačnosti a detekce blesků.

Motiv
www.highvoltagephotography.com

      Dovolím si od tématu mírně odbočit. Typicky v zemích za Atlantikem bývá zvykem, že daňový poplatník má právo veřejně přistupovat k náležitostem, které jsou hrazeny z jeho daní. A týká se to samozřejmě i snímků z meteorologických družic - stačí navštívit server nws.noaa.gov, který poskytuje data i do APRS sítí formou NWS výstrah. V tomto světle je situace v českých podmínkách neradostná. Ale zpět k tématu.


HFDL v praxi
(Mirek OK1IRY, APRS, 08.07.2005)
česky

  Není náhodou, že duchovní otec APRS provozu, Bob Bruninga WB4APR, implementoval do svého DosAPRS programu kód pro zpracování HFDL komunikace. Totiž některé směry radioamatérské komunikace se více či méně přibližují oborům letecké radiokomunikace. A polohování dopravních letadel do APRS map je v tomto případě velmi zajímavým artiklem. Existují však programy, které jsou přímo předurčeny pro takové monitorování.

Air Traffic Control


Quake
(Mirek OK1IRY, APRS, 27.12.2004)
česky

  Zemětřesení o síle 8,9 stupňů Richterovy škály, ke kterému došlo 26. prosince 2004 v oblasti Indického oceánu, je nejsilnější za posledních 40 let a páté nejsilnější od roku 1900.

záznam zemětřesení v Indonésii
screenshoty APRS aplikace U.i.C.Q., vyvíjí OK1IRY


Srovnávací test APRS klientů
(Mirek OK1IRY, APRS, 25.12.2004)
česky

  Kolik existuje APRS klientů? Kde je najít a kolik stojí? Co všechno umí? Nejen tyto, ale i jiné otázky k APRS provozu lze zaslechnout na radioamatérských setkáních, stejně tak je lze přečíst v diskuzních boardech.


Third-Party digipeating, TCPIP a vzdálený opakovač
(Mirek OK1IRY, APRS, 25.12.2004)
česky

  Bohužel, velmi kuriózní komunikaci jsem monitoroval loňského 16. listopadu na APRS frekvenci, opakovači OK1KKH.


APRS projekt MAQi
(Mirek OK1IRY, APRS, 03.10.2004)
česky

  Kdysi v počátcích APRS provozu v OK snad z důvodu absence funkce, která umožňovala více zpracovávat rámce z APRS serverů, které jsou v síti packet radia, jsem začal programovat Windows aplikaci, která nesla pojmenování MAQi.


WebZdarma.cz


 Dnešní datum: 19. 01. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   

Stránka používá redakční systém phpRS.  Stránka používá redakční systém phpRS.

Powered by Linux.

Powered by Linux.